Kategorie
Programy filmowe

WildDogs International Screendance Festival

W&M Dance Projects zaprasza na II edycję WildDogs International Festival of Screendance. Festiwal odbywa się w tym roku w formie hybrydowej – pokazy na żywo w Calgary (Alberta) w Kanada 18 i 19 września. Program online będzie dostępny do 26 września.

Tegoroczny festiwal obejmuje filmy z Kostaryki, Czech, Stanów Zjednoczonych, Francji, Ukrainy, Szwajcarii, Kanady (w tym Calgary), Australii, Rosji, Holandii, Włoch, Polski i Szwecji.

Program online obejmuje 3 programy filmowe i dostępny jest dla widzów do 26 września.

Link do strony festiwalu: https://wmdance.com/wilddogs/wilddogs-2021/

Pełny program jest dostępny do pobrania POD TYM LINKIEM

Link do biletów:

O festiwalu:

Festiwal WildDogs wspiera film tańca jako niezależną formę sztuki, która poszerza możliwości ekspresji ruchu poprzez współpracę dwóch niszowych form artystycznych.

WildDogs promuje zarówno początkujących, jak i uznanych twórców, oraz zachęca do włączenia się w dialog międzynarodowej społeczności screendance. Festiwal jest otwarty dla wszystkich artystów niezależnie od ich wieku oraz etapu kariery, oraz prac filmowych niezależnie od ich gatunku czy reprezentowanej formy ruchu.

Dyrektorami Artystycznymi festiwalu WildDogs są Melissa Monteros i Wojciech Mochniej, współzałożyciele W&M i sami twórcy filmów tanecznych. Współpracownikami artystycznymi w tym przedsięwzięciu są artystki Zoe Abrigo i Tessa Leier.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *