Kategorie
Programy filmowe

The Cost of Living – film DV8 Physical Theatre teraz dostępny online

W hołdzie dla Davida Toole (1964-2020) DV8 Physical Theatre udostępnia film The Cost of Living przez najbliższy miesiąc.

Film będzie dostępny bezpłatnie do oglądania do 13 grudnia 2020 r. POD TYM LINKIEM. Po zakończeniu okresu bezpłatnego dostępu będzie można oglądać go nadal za pośrednictwem portalu medialnego DV8, za niewielką opłatą członkowską.

Wielokrotnie nagradzany film The Cost of Living (reż. Lloyd Newson) to jedna z najsłynniejszych produkcji filmowych DV8 Physical Theatre, stworzona w 2004 roku przez DV8 Films Ltd. i Channel 4, jako adaptacja produkcji scenicznej Can We Afford This?.

David Toole, który w filmie The Cost of Living wykreował jedną z głównych ról, był wybitnym brytyjskim tancerzem i aktorem z alternatywną motoryką. Studiował w Laban Center of Movement and Dance, a w 1993 roku uzyskał dyplom zawodowy z tańca społecznego.

W swojej karierze zawodowej związany był m.in. z Candoco Dance Company oraz Stopgap Dance Company, współpracował też m.in. z Graeae Theatre Company, The Royal Shakespeare Company, oraz Remix Dance Company. Latem 2012 roku wykonał kluczową solową rolę podczas ceremonii otwarcia Paraolimpiady. Wystąpił również w wielu produkcjach filmowych, m.in. w filmie Sally Potter, The Tango Lesson, wcielając się w rolę Projektanta, oraz w nagradzanym krótkometrażowym filmie Artifical Things (reż. Sophie Fiennes), na podstawie dzieła scenicznego Stopgap Dance Company o tym samym tytule. Artysta zmarł 16 października 2020 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *