Kategorie
Ogłoszenia

Pokazy premierowe filmów tańca – Festiwal Saturator

Organizatorzy projektu „Twórcze Grono” serdecznie zapraszają na pokazy premierowe 10 filmów tańca, które odbędą sią w ramach Festiwalu Saturator w Gawrolinie, w sobotę 12 września park przy pływalni miejskiej „Garwolanka”, godzina 20:30.

Prezentowane premiery filmowe to zarazem reżyserskie debiuty młodych twórców i są zwieńczeniem kilkumiesięcznych warsztatów on-line w ramach projektu „Twórcze grono”.

#spójrzmyprawdziewoczy

Informacja o projekcie:

Projekt „Twórcze Grono” był eksperymentalną wersją prowadzenia twórczego grona na podstawie „Drogi Artysty” Julii Cameron. W wielu uczelniach artystycznych pozycja „Drogi Artysty” i przebycie ścieżki twórczego grona jest zadaniem obowiązkowym dla studentów aby wzmocnili i ukierunkowali, a często określili swoją tożsamość artystyczną. W sytuacji pandemii, która stłumiła energię i ograniczyła kontakty międzyludzkie projekt miał na celu przypomnienie twórcom amatorom jak słuchać siebie i innych, czym jest twórczość, a także jak ważna jest wiara i odwaga do kreacji mimo ograniczeń.Cały proces miał na celu budowanie wspólnoty i poczucia przynależności grupowej co w obecnej sytuacji, zwłaszcza dla artystów, było niezwykle ważne.

VIDEODANCE

Sam proces drogi artysty był bardzo intymny i często wręcz terapeutyczny, a prowadził do odkrycia wspólnie z uczestnikami ich potencjału twórczego. Z taką właśnie intencją, zrealizowany był także program związany z realizacją filmu tanecznego VIDEODANCE. Był on podsumowaniem odkryć intelektualnych, posługiwania się nowymi narzędziami do pracy własnej i wspólnych dyskusji. Autorami prezentacji filmowych są uczestnicy projektu Twórcze Grono z Garwolina. Podczas prezentacji widzowie będą mieli okazję zobaczyć etiudy filmowe powstałe w procesie symultanicznego tworzenia i eksperymentowania przez uczestników projektu – młodych artystów. #festiwalsaturator #saturatormimowszystko [materiały organizatorów]

Autorka projektu i prowadząca: Paulina Święcańska

Kurator projektu: Magda Chabros

Uczestnicy projektu: Teatr R Teatr Rękawiczka i Teatr O!Mamy w Garwolinie: Katarzyna Bąk, Irena Jarzyna, Mariola Klat-Majewska, Grażyna Makulec, Aleksandra Paprocka, Danusia Piłka, Izabela Rękawek, Marta Sylwesiuk, Bożena Szykowna, Jakub Zalewski

Organizator: Mazowiecki Instytut Kultury

Współpraca: Fundacja Artystyczna PERFORM

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *