Kategorie
Open Call

Konkurs filmów tanecznych Dances with Camera – open call

Dances with Camera / Short Waves Festival 2020, fot. Artur Nowicki

Short Waves Festival 2021 ogłasza nabór filmów do konkursu Dances with Camera – międzynarodowego konkursu filmów krótkometrażowych, których wspólnym językiem jest ruch i taniec. Do konkursu przystąpią produkcje taneczne z całego świata, odsłaniające przez widzami nieograniczone możliwości fizycznej ekspresji, wyrażone za pomocą filmowej narracji, niezależnie od formy i gatunku – od fabuł, przez dokumenty, animacje, po projekty eksperymentalne i choreograficzne impresje.

13. edycja Short Waves Festival odbędzie się w dniach 14 – 20.06.2021r. w Poznaniu.

Do konkursu można zgłaszać filmy krótkometrażowe ukończone nie wcześniej niż w 2019, nie przekraczające 30 minut, których tematem jest szeroko pojęty taniec i fizyczna ekspresja. Gatunek filmu nie podlega ograniczeniom.

Spośród nadesłanych zgłoszeń wybrane zostaną filmy do pokazu konkursowego, który odbędzie się w ramach 13. edycji Short Waves Festival, zaplanowanej od 14 do 20 czerwca 2021 roku w Poznaniu. Laureatów konkursów wyłoni międzynarodowe jury, a dodatkowo przyznana zostanie nagroda publiczności Dances with Camera, o której zdecydują widzowie zgromadzeni na pokazach konkursowych. 

Nabór filmów potrwa do 14.03.2021r. Earlybird Deadline: 14.12.2020

Zgłoszenia filmów do konkursu Dances with Camera przyjmowane są wyłącznie przez portal FilmFreeway.

Ogłoszenie o naborze do konkursu Dances with Camera oraz pozostałych programów konkursowych w ramach Short Waves Festival 2021 dostępne jest na stronie: www.shortwaves.pl

Zgłaszający, których filmy zostaną zakwalifikowane do konkursu, otrzymają informację w sposób bezpośredni (telefonicznie lub mailowo) do 25. kwietnia 2021 r.

Organizatorem Short Waves Festival jest Fundacja Edukacji Kulturalnej Ad Arte, ul. Hawelańska 1, 61-625 Poznań.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *