Kategorie
Programy filmowe

Kino Tańca Online vol. 4: Utopie/Dystopie

29 kwietnia – 2 maja 2021

Od 29 kwietnia do 2 maja Mazowiecki Instytut Kultury i Fundacja Artystyczna PERFORM, w ramach programu Centralna Scena Tańca zapraszają na czwartą w tym roku edycję Kina Tańca Online. 

Krytyczna refleksja nad rzeczywistością, w której żyjemy, oraz bliższą i dalszą przyszłością zdaje się współcześnie coraz częściej nam towarzyszyć.

Dlatego podczas czwartej w tym roku odsłony programu pragniemy przyjrzeć się egzystencjalnym i społecznym zagadnieniom. Pod wspólnym hasłem Utopie/Dystopie zaprezentujemy różnorodne futurystyczne, fantastyczne, symboliczne, a także całkiem realne dziś wizje świata i społeczeństw.

Eksperymentalne formy filmowe oraz taniec i szeroko pojęta fizyczna ekspresja po raz kolejny okazują się wspaniałym medium, które pozwala rozwijać niewerbalne i nielinearne narracje, ujmować doświadczenia i uczucia, które wymykają się słowom.

Dopełnieniem filmowych prezentacji będą krótkie wideo-prezentacje, w których sami twórcy zgodzili się opowiedzieć o inspiracjach i doświadczeniach towarzyszących powstawaniu ich filmów.

Jak obejrzeć program?

Program będzie można obejrzeć bezpłatnie – bez konieczności posiadania biletu i logowania. By obejrzeć filmy, wystarczy dostęp do Internetu i link.

Link do albumu Kino Tańca Online vol.3 z filmami i krótkim wideo wprowadzeniem zostanie opublikowany na Facebooku W TYM WYDARZENIU w czwartek 29 kwietnia o godz. 19.00 i będzie dostępny aż do niedzieli 2 maja.

Bezpośredni link do albumu: TUTAJ

Program Kino Tańca Online vol.4 : Utopie/Dystopie

Spoons, reż. Jana Smokoňová

Tremble, reż. Jessica Wright & Morgann Runacre-Temple

Portrety beznadziejne, reż. HERTZ HAUS [Magdalena Kowala, Natalia Murawska, Joanna Woźna, Anna Zglenicka]

4 ~ , reż. Rodrigo Rocha-Campos

https://vimeo.com/232911475

We no longer wait for the barbarians, reż. Alain El Sakhawi

Outopia, reż. Helen Rollins

Cindarella Games, reż. Jessica Wright & Morgann Runacre-Temple

Organizator: Mazowiecki Instytut Kultury i Fundacja Artystyczna PERFORM

Kurator: Regina Lissowska-Postaremczak

Projekt: Centralna Scena Tańca w Warszawie edycja II

Projekt współfinansuje m.st. Warszawa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *