Kategorie
Programy filmowe

Kino Tańca Online vol. 3: Powrót do natury

Od 25 do 28 marca Mazowiecki Instytut Kultury i Fundacja Artystyczna PERFORM, w ramach programu Centralna Scena Tańca zapraszają na trzecią w tym roku edycję Kina Tańca Online. Wiosennej odsłonie programu towarzyszy hasło powrotu do natury – podejmowane przez twórców zarówno w wymiarze symbolicznym, instynktownej i ponadczasowej więzi człowieka z przyrodą, jak i w kontekście współczesnej refleksji nad zmianami inicjowanymi w środowisku przez ludzką ingerencję.

Jak obejrzeć program?

Program będzie można obejrzeć bezpłatnie – bez konieczności posiadania biletu i logowania. By obejrzeć filmy, wystarczy dostęp do Internetu i link.

Link do albumu Kino Tańca Online vol.3 z filmami i krótkim wideo wprowadzeniem zostanie opublikowany na Facebooku W TYM WYDARZENIU w czwartek 25 marca o godz. 19.00 i będzie dostępny aż do niedzieli 28. marca. 

Bezpośredni link do programu: https://bit.ly/3w2OPuS

W programie zaprezentowanych zostanie aż 11 filmów, w których dialog tańczącego ciała i krajobrazu odbywa się na równorzędnych prawach  – natura nie jest w nich jedynie tłem dla tańca, lecz wysuwa się na pierwszy plan, stając się tematem i partnerem w filmowanym ruchu.

W tej selekcji znalazły się krótkie metraże, które za pomocą filmowych środków włączają spektakularne krajobrazy w obręb choreografii, jak i takie, które dzięki innowacyjnym technikom ruchu i jego filmowania oferują całkowicie nowe spojrzenie na siły natury. Są tu również subtelne portrety, gdzie czułe oko kamery pozwala uchwycić odzwierciedlenie zmysłowych doświadczeń ciała w relacji z otoczeniem, oraz takie, w których te role zostają odwrócone.

Prezentacjom filmowym towarzyszyć będą krótkie wideo-prezentacje twórców, którzy zgodzili się osobiście opowiedzieć o intencjach i wyzwaniach, jakie towarzyszyły powstawaniu ich filmów.

Program Kino Tańca Online vol.3 : Powrót do natury

Butte reż. Marlene Millar, Philip Szporer

Leño reż. Nathalie Larquet

Lucid Green reż. Joseph Gebrael

Competing for Sunlight: Ash reż Dagmar Dachauer

Competing for Sunlight: Oak reż Dagmar Dachauer

Away from Here reż. Katrina McPherson

Coire Ruadh reż. Katrina McPherson, Simon Fildes

Uath Lochans reż. Katrina McPherson, Simon Fildes

Toporzeł reż Iwona Pasińska

Green Dawn reż. FuLE

Sarma (fragment) reż. Anastasiya Lonshakova

Kurator: Regina Lissowska-Postaremczak

Projekt: Centralna Scena Tańca w Warszawie edycja II

Organizator: Mazowiecki Instytut Kultury i Fundacja Artystyczna PERFORM

Projekt współfinansuje m.st. Warszawa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *