Kategorie
Programy filmowe

Kino Tańca Online vol. 1: Izolacja

https://www.facebook.com/events/1022764944880557

W lutym powracamy z programem Kina Tańca Online!

Wraz z Centralną Sceną Tańca przygotowaliśmy dla was aż dwa programy filmowe, które udostępnimy kolejno w dniach 11. oraz 18. lutego. Każdy z nich zostanie opublikowany w tym wydarzeniu na Facebooku i bezpłatnie dostępny do obejrzenia przez 3 dni. Link do programu będzie też dostępny POD TYM LINKIEM od czwartku 11. lutego godz. 19.00

W pierwszej w 2021 roku odsłonie Kina Tańca Online z różnych perspektyw przyjrzymy się funkcjonowaniu w warunkach społecznego dystansu, już od niemal roku będącego naszą nową rzeczywistością. Przedstawimy wyselekcjonowany program filmów tańca powstałych w czasie i w odpowiedzi na pandemię COVID-19, stanowiących najbardziej twórcze przetworzenie doświadczenia izolacji, które w 2020 roku stało się udziałem ludzi na całym świecie.

Jedną z globalnych konsekwencji „lockdownu” okazał się także intensywny wzrost twórczości i oglądalności wszelkiego rodzaju filmowych rejestracji tańca. Program Kino Tańca Online vol 1 : Izolacja jest więc także swoistym przeglądem  twórczych strategii, jakie artyści tańca i filmu rozwinęli w 2020 roku w przezwyciężaniu produkcyjnych ograniczeń. Od filmowych autoportretów, poprzez rozmaite formy zdalnej kooperacji, po kreatywne rozwiązania instytucjonalne w inicjowaniu i organizacji współpracy artystycznej (czego wspaniałym przykładem był m.in. program taneczno-filmowych produkcji zrealizowany przez kanadyjski Festival Quartiers Danses). Jak zwykle, oddajemy także głos samym twórcom, którzy zgodzili się osobiście opowiedzieć o motywacji i doświadczeniach, jakie towarzyszyły powstawaniu ich filmów.

Program kolejnej odsłony, Kino Tańca Online vol. Połączenie opublikujemy już wkrótce!

Jak obejrzeć program?

Link do albumu Kino Tańca Online vol.1: Izolacja, z filmami i krótkim wideo-wprowadzeniem zostanie opublikowany w tym wydarzeniu w czwartek, 11.02.2021. o godz. 19:00 i będzie dostępny aż do niedzieli 14.02.2021.

Link do albumu Kino Tańca Online vol.2: Połączenie z filmami i krótkim wideo-wprowadzeniem zostanie opublikowany w tym wydarzeniu w czwartek, 18.02.2021. o godz. 19:00 i będzie dostępny aż do niedzieli 21.02.2021.

Program Kino Tańca Online vol 1 : Izolacje

VIRUS / reż. Nauris Buksevic

CAN’T KILL US ALL / reż. i chor. Botis Seva

EARTH ODDYSEY / Asaf Avidan, reż. Adi Halfin

120 CM OF INTIMACY / reż. Urszula Bernat-Jałocha

https://vimeo.com/472975398

THREESOME / reż. Nyco Piscopo

THE SHELTERED ADVENTURES OF QUARANTINIA / reż. i chor. Clare Schweitzer

Produkcje Festival Quartier Danses:

SMUDGE / reż. Pepper O’bomsawin, chor. Barbara Kaneratonni Diabo

JONTAE / reż. Siam Obregoń, chor. Kyana Lynne

HALL OF FRAMES/ reż. Do Phan Hoi, chor. Charles Brecard

REFUGE / reż. Marlene Millar, chor. Sandy Silva

***

Organizator: Mazowiecki Instytut Kultury ; Fundacja Artystyczna PERFORM;

Projekt: Centralna Scena Tańca w Warszawie edycja II;

Kurator: Regina Lissowska-Postaremczak;

Partnerzy: Festival Quartiers Danses (kurator programu filmów tańca: Marlene Millar)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *